Naše hnutí
Přísaha

Předsednictvo hnutí

Robert Šlachta

Předseda

robert.slachta@prisaha.cz

Elitní policista, bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Rodák z jižní Moravy, milovník běhu a fotbalu.

Jaroslav Pelc

1. místopředseda

jaroslav.pelc@prisaha.cz

Svou kariéru začal na ulici. Jako řadový policista. Pak přešel přes různé útvary kriminální služby až k práci na ÚOOZ. Tam založil úplně nový odbor zaměřený na mezinárodní trestnou činnost v oblasti závažné majetkové trestné činnosti. Co to znamená? Především krádeže aut. Po celé Evropě.


Je pyšný na to, že společně se svými kolegy vypracovali úplně nový systém odhalování odcizených legalizovaných vozidel, díky čemuž se podařilo v celé republice odhalit desítky tisíc případů ukradených aut.

Karolína Kubisková

Místopředsedkyně

karolina.kubiskova@prisaha.cz

Rodačka z Plzně, absolventka Ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, maminka čtyř dětí, bojovnice proti korupci. 

Žena, která strávila se svými malými dětmi téměř rok v policejní ochraně v programu na ochranu svědků, aby její manžel, kterému vyjádřil podporu i Nadační fond proti korupci, mohl u soudu vypovídat proti vlivným a mocným lobbistům jako je Ivo Rittig.

Dnes žije se svojí rodinou na Vysočině, kde spolu s manželem podniká, provozuje rodinnou čerpací stanici v Kamenici nad Lipou, kde je také zastupitelkou a pokračuje v rámci Přísahy ve svém boji za spravedlivější Česko. Miluje historii, přírodu a zajímá se o ochranu životního prostředí. 

Petr Denk

Místopředseda

petr.denk@prisaha.cz

Plzeňský rodák, středoškolský učitel a spisovatel.

Vystudoval obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Na úrovni městského obvodu, města a kraje působil v odborných komisích a výborech. Úzce se zajímá o bezpečnostní politiku a školství. Mezi jeho koníčky patří četba a psaní knížek, posilování, běh. Je ženatý a má dvě děti.


Orgány hnutí


Výkonná rada hnutí Přísaha zasedá ve složení: Vlastimil Kůt, Milan Křupka, Martin Husa, Michaela Talašová, Libor Žofka.

Rozhodčí a smírčí komise zasedá ve složení: Miroslav Haindl, Václav Dvořák a Tomáš Pitrun.

Kontrolní komise pak ve složení: Lubomír Augustýn, Libuše Čekanová a Pavel Černý.

Novinky a tiskové zprávy


Policejní zásah u Národního muzea v Praze byl adekvátní. Dohady okolo něj jsou nebezpečné a trapné

Policejní zásah u Národního muzea v Praze byl adekvátní. Dohady okolo něj jsou nebezpečné a trapné

Konspirační teorie, které kolují internetem v souvislosti se sobotním incidentem u Národního muzea v Praze, těžce poškozují dobré jméno Policie České republiky. Pokud vedou lidé vášnivé diskuse na sociálních sítích, aniž by znali fakta a souvislosti, lze nad jejich výlevy emocí mávnout rukou. Legrace ale končí, když podlehne konspiraci poslankyně parlamentu a stínová ministryně vnitra.

Petr Hladík se nikdy neměl stát ministrem. Není důvěryhodný

Petr Hladík se nikdy neměl stát ministrem. Není důvěryhodný

Prvním krokem Petra Pavla ve funkci prezidenta ČR bylo jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí. To není šťastný začátek. Prezident uvedl do vysokého státního úřadu člověka, kterému na podzim policie prohledávala kancelář. Měla k tomu pádný důvod. Vyšetřuje kauzu, která se týká kupčení s byty v Brně, v níž jsou obviněni někteří činitelé radnice. Hladík tam tehdy působil ve funkci náměstka primátorky a i když nebyl z ničeho obviněn, z pohledu zkušeného policisty je policejní prohlídka jeho kanceláře něco nepředstavitelného.

Rychle a přehledně


Financování

Dobrovolníci

Obchod Napřímo

Členství v hnutí

Dokumenty ke stažení


Volební program

Volební noviny 
podzimní vydání

Stanovy
hnutí

Pro novináře