Naše hnutí
Přísaha

Předsednictvo hnutí


Robert Šlachta

Předseda
 

Elitní policista, bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Rodák z jižní Moravy, milovník běhu a fotbalu.

Tomáš Sochr

1. místopředseda

Ano, jsem to já, kdo se v rámci ÚOOZ podílel na vedení nejznámější politické kauzy, a jsem to já, kdo velel skupině, která zadržela Nagyovou. Cesta do tohoto momentu ale začala v malé vesničce Nenačovice, kde jsem se narodil a kde žiji se svojí manželkou a dvěma syny doteď. Původně jsem si myslel, že se budu věnovat vrcholově sportu, nebo že budu dělat loveckého průvodce. Pak mě ale zlákala policie. Začínal jsem jako řadový detektiv a vypracoval jsem se až na vedoucího odboru nelegálních obchodů na ÚOOZ, kde jsem taky pracoval na případech prorůstaní organizovaného zločinu do politiky. A to jsme u Nagyové. Jedním z důvodů, proč jsme byli schopni odhalit sítě kolem tohoto případu, bylo taky moje působení na Národní akademii FBI v Quanticu ve Spojených státech. Po „slavné“ policejní reorganizaci v roce 2016 jsem společně s Robertem a Jardou Pelcem od policie odešel.

Proč do toho jdu s Robertem? 

Roberta si vážím jako svého přítele. Zažil jsem ho jako svého šéfa a proto vím, že je schopný motivovat spoustu lidí a je schopný dělat rozhodnutí pod extrémním tlakem. Je to člověk s obrovským morálním kreditem prověřený zkouškami z pekla. Vím, že ze své cesty neuhne, tak jak to neudělal za posledních 14 let, co ho znám. Proto do toho s ním chci jít. Bude to nelehký boj, ale za ta léta v bezpečnostních složkách jsme si na život pod neustálým tlakem zvykli. 

Jaroslav Pelc

2. místopředseda

Svou kariéru jsem začal na ulici. Jako pořádkový policista. Pak jsem přešel přes různé útvary kriminální služby až k práci na ÚOOZ. Tam jsem zakládal úplně nový odbor zaměřený na mezinárodní trestnou činnost v oblasti závažné majetkové trestné činnosti. Co to znamená? Především krádeže aut. Po celé Evropě. A jejich následná legalizace v České republice. Ale nejen to. Tato kriminalita je páchána vysoce organizovanými mezinárodními gangy a je často propojena s další trestnou činností, především drogy, zbraně, násilí. Jsem pyšný na to, že jsme společně s mými kolegy vypracovali úplně nový systém odhalování odcizených legalizovaných vozidel, díky čemuž se podařilo v celé republice odhalit desítky tisíc případů aut, z velké části odcizených v zahraničí. To je i mnoho lidí, kterým se zpětně dostalo spravedlnosti. Jsem hrdý i na mnoho případů vyřešených ve spolupráci s kolegy ze zahraničí, především z Německa, Rakouska a Slovenska, ale i dalších zemí, z nichž některé byly realizovány i v rámci mezinárodního vyšetřovacího týmu, který jsem vedl.

Proč do toho jdu s Robertem?

S Robertem se známe dvanáct let. Začali jsme jako kolegové a od klasického pracovního vztahu se z nás stali skutečně dobří přátelé. V roce 2016 jsme po „slavné“ reorganizaci policie společně z ÚOOZ odešli. S Robertem se jedná přímo, jasně a bez okras. Víte, že když si s ním podáte ruku, tak to platí. Proto pro mě bylo jasné, že když si podáme ruku na vstup do politiky, tak všechno, pod co se podepíše, bude platit.


Orgány hnutí


Výkonná rada hnutí Přísaha zasedá ve složení: Libor Žofka, Vlastimil Kůt, Petr Kahoun, Nicole Fryčová, Radka Štruncová, Michal Vojíř, Jiří Komárek a Michaela Talašová.

Rozhodčí a smírčí komise zasedá ve složení: Miroslav Haindl, Václav Dvořák, Marta Doležalová, Marian Janoušek a Tomáš Pitrun.
Kontrolní komise pak ve složení: Lukáš Horský, Lubomír Augustýn, Libuše Čekanová, Zuzana Manellari a Pavel Černý.

Novinky a tiskové zprávy


Dopis generálnímu řediteli České televize

Dopis generálnímu řediteli České televize

Tohle je dopis, který jsem včera poslal generálnímu řediteli a radě České televize. Spolu s ním jsem odeslal také žádost o poskytnutí informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Jsou to jednoduché otázky, na které chci znát odpovědi.

Kauza pokračuje! Česká televize kryla Hlubučka

Kauza pokračuje! Česká televize kryla Hlubučka

Mám pro vás pokračování kauzy, o které jsem psal včera. Detailně jsem vám popsal, jak Hlubuček se svým komplicem Hoštákem obrali město o víc jak půl miliardy korun díky čachrům s pozemky. Jenom na Palmovce to byly pozemky v hodnotě 382 milionů korun!

Rychle a přehledně


Financování

Dobrovolníci

Obchod Napřímo

Členství v hnutí

Dokumenty ke stažení


Volební program

Volební noviny 
podzimní vydání

Stanovy
hnutí

Pro novináře