Naše hnutí
Přísaha

Předsednictvo hnutí

Robert Šlachta

Předseda

robert.slachta@prisaha.cz

Elitní policista, bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Rodák z jižní Moravy, milovník běhu a fotbalu.

Jaroslav Pelc

1. místopředseda

jaroslav.pelc@prisaha.cz

Svou kariéru začal na ulici. Jako řadový policista. Pak přešel přes různé útvary kriminální služby až k práci na ÚOOZ. Tam založil úplně nový odbor zaměřený na mezinárodní trestnou činnost v oblasti závažné majetkové trestné činnosti. Co to znamená? Především krádeže aut. Po celé Evropě.


Je pyšný na to, že společně se svými kolegy vypracovali úplně nový systém odhalování odcizených legalizovaných vozidel, díky čemuž se podařilo v celé republice odhalit desítky tisíc případů ukradených aut.

Karolína Kubisková

Místopředsedkyně

karolina.kubiskova@prisaha.cz

Rodačka z Plzně, absolventka Ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, maminka čtyř dětí, bojovnice proti korupci. 

Žena, která strávila se svými malými dětmi téměř rok v policejní ochraně v programu na ochranu svědků, aby její manžel, kterému vyjádřil podporu i Nadační fond proti korupci, mohl u soudu vypovídat proti vlivným a mocným lobbistům jako je Ivo Rittig.

Dnes žije se svojí rodinou na Vysočině, kde spolu s manželem podniká, provozuje rodinnou čerpací stanici v Kamenici nad Lipou, kde je také zastupitelkou a pokračuje v rámci Přísahy ve svém boji za spravedlivější Česko. Miluje historii, přírodu a zajímá se o ochranu životního prostředí. 

Petr Denk

Místopředseda

petr.denk@prisaha.cz

Plzeňský rodák, středoškolský učitel a spisovatel.

Vystudoval obor Mezinárodní vztahy a evropská studia. Na úrovni městského obvodu, města a kraje působil v odborných komisích a výborech. Úzce se zajímá o bezpečnostní politiku a školství. Mezi jeho koníčky patří četba a psaní knížek, posilování, běh. Je ženatý a má dvě děti.


Orgány hnutí


Výkonná rada hnutí Přísaha zasedá ve složení: Vlastimil Kůt, Milan Křupka, Martin Husa, Michaela Talašová, Libor Žofka.

Rozhodčí a smírčí komise zasedá ve složení: Miroslav Haindl, Václav Dvořák a Tomáš Pitrun.

Kontrolní komise pak ve složení: Lubomír Augustýn, Libuše Čekanová a Pavel Černý.

Novinky a tiskové zprávy


Přísaha odmítá vládní snížení valorizace důchodů

Přísaha odmítá vládní snížení valorizace důchodů

Přísaha absolutně nesouhlasí s podobou Zákona o důchodovém pojištění, který vláda na sílu protlačila. Odmítáme snížení řádné valorizace z 1/2 růstu reálných mezd na 1/3, stejně jako zrušení mimořádné valorizace a její nahrazení jednorázovým příspěvkem. Nesouhlasíme s prodlužováním věku odchodu do důchodu, stejně jako s dvojí penalizací lidí, kteří odejdou do předčasného důchodu.

Istanbulská dohoda zbytečnost nebo nutnost?

Istanbulská dohoda zbytečnost nebo nutnost?

Istanbulská úmluva, smlouva, která vzbuzuje v poslední době mnoho otázek byla vládou doporučena ke schválení a poputuje nyní na půdu sněmovny! Některé státy jsou pro podepsání a okamžitou platnost, jiné státy její ratifikaci odmítají a Česká republika? Ta se tomuto tématu dlouhodobě vyhýbala napříč politickým spektrem, k její ratifikaci je nyní potřeba souhlas sněmovny, senátu a podpis prezidenta, který se již nechal slyšet, že s istanbulskou úmluvou souhlasí. Česká republika úmluvu podepsala již v roce 2016, ale dosud neratifikovala, tudíž není v současné době účinná. Jaké jsou tedy důvody pro její ne-ratifikaci? A proč vzbuzuje tolik otázek i uvnitř politických subjektů?

Rychle a přehledně


Financování

Dobrovolníci

Členství v hnutí

Dokumenty ke stažení


Volební program

Volební noviny 
podzimní vydání

Stanovy
hnutí

Pro novináře