Přísaha zveřejnila kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny

Kandidátní listiny ve všech 14 krajích zveřejnila v pondělí odpoledne na svých webových stránkách PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty. Do čela kandidátek se postavilo 5 žen a 9 mužů různého věku a profesí. Předseda hnutí, Robert Šlachta, povede kandidátní listinu Jihomoravského kraje.

Tomáš Sochr, 1. místopředseda hnutí, je jedničkou ve Středočeském kraji, 2. místopředseda Jaroslav Pelc pak povede kandidáty v Ústeckém kraji. V Praze je číslem jedna Jiří Hynek, který je zároveň programovým garantem hnutí v oblasti obrany.

Ženy v čele kandidátek reprezentuje v Plzeňském kraji paralympionička a právnička Nicole Fryčová, která Přísaze radí v oblasti přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. V Libereckém kraji pak sociální pracovnice Jaroslava Pauchová, v kraji Pardubickém bývalá vedoucí expozitury Národní protidrogové centrály v Hradci Králové Zdeňka Víchová, na Vysočině podnikatelka a bojovnice proti korupci Karolína Kubisková a v Jihočeském kraji majitelka komunikační agentury Ivana Kerlesová.

Moravskoslezskou kandidátku povede bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek, v Olomouckém kraji se do čela postavil advokát Václav Vévoda. Královéhradecké kandidáty povede podnikatel ve spedici a dopravě Tomáš Jarkovský, ve Zlínském kraji je na prvním místě jednatel stavební firmy Zbyněk Schaffer, v Karlovarském kraji je lídrem řidič Miroslav Haindl.