Šlachta vyzval Rakušana k odstoupení

Politické hnutí STAN v čele se současným ministrem vnitra Vítem Rakušanem působí ve vládní pětikoalici pár měsíců, ale už má za sebou řadu kontroverzí. Zásah kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v kanceláři politika za STAN Petra Hlubučka vedla k jasnému postoji bývalého elitního policistu a předsedu Přísahy Roberta Šlachtu.

Skandály kolem STANu a jeho představitelů neberou konce. Ať už jde o Jana Farského a jeho půlroční studium v USA, tajnou schůzku Víta Rakušana s nyní již bývalým policejním prezidentem Janem Švejdarem nebo Stanislava Polčáka, který v březnu letošního roku rezignoval na post místopředsedy STANu kvůli požadovaným odměnám v případu Vrbětice. Nejaktuálnější kauza se týká radního Petra Hlubučka, s jehož jménem se pojí nejen nejasnosti kolem financování jeho nemovitostí ve Španělsku, ale nyní také obvinění kvůli přijetí úplatku. Během dnešního dne došlo v kanceláři náměstka pražského primátora dokonce k policejní razii. 

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN a úřadující ministr vnitra, se k celé věci vyjádřil stručným příspěvkem na sociálních sítích. Jeho argument, aby se policii nechala dělat její práce a zpochybnění celé kauzy kolem Petra Hlubučka, rozlítila šéfa Přísahy Roberta Šlachtu, který ho neváhal vyzvat k odchodu a převzetí politické odpovědnosti. 

„Nemá ve vládě co dělat. Vůbec nezvládá svoji funkci a tohle je pouze důkaz jeho naprostého selhání na všech frontách. Když k tomu přičtu, jak řeší aktuální krizi kvůli válce na Ukrajině, kdy nemáme absolutně žádný přehled o pohybu cizích osob na našem území a ztratili jsme kontrolu nad bezpečností vlastní země, mám k tomu jediné resumé. Ministr Rakušan musí okamžitě rezignovat. Proto ho vyzývám, aby bez dalšího prodlužování složil svoji funkci,“ uvedl Robert Šlachta.

Hnutí Přísaha