Šéf Motoristů Macinka podpoří Roberta Šlachtu v senátní kampani

Petr Macinka, zakladatel politické strany Motoristé sobě, podpoří předsedu občanského hnutí Přísaha Roberta Šlachtu, který bude v senátních volbách na podzim 2024 usilovat o vstup do horní komory Parlamentu ČR za jihomoravský obvod Břeclav.

„Zaujalo mne, že pan Šlachta oznámil kandidaturu do senátu zrovna za obvod, odkud pochází celá moje rodina a kde jsem také sám prožil polovinu svého života. Na schůzce, o kterou jsem jej požádal, mi nastínil svoje priority, ale také další politické postoje, které hnutí Přísaha zastává,“ řekl Petr Macinka a dodal, že ho vysoká míra shody v otázkách, které dlouhodobě považuje za zásadní, mile překvapila.

„Silně odmítavý postoj vůči masové migraci jsem očekával. Ostatně kdo jiný by měl nahlas varovat před riziky pokusů ‚obohacovat‘ naši společnost cizími kulturami než bývalý elitní policista, který v oblasti veřejné bezpečnosti představuje nezpochybnitelnou autoritu. Zaujaly mě ale také racionální postoje k agresivním zeleným ideologiím a k nepřijatelnosti přesouvání další části české suverenity na nadnárodní instituce a organizace. Sympatická je i obezřetnost před urychlovaným vstupem do eurozóny a tlakem na zbavení se české koruny, po čemž stále hlasitěji volají některé vládní strany za podpory pro-unijních neziskových organizací,“ hodnotí Petr Macinka diskusi s Robertem Šlachtou.

Šéf Motoristů zároveň kvituje i jeden z hlavních programových bodů senátní kampaně Roberta Šlachty, jímž je akcent na dostavbu dálničního propojení mezi Brnem a Vídní. Česká strana v této věci již desítky let přešlapuje na místě, zatímco rakouská A5 již byla k hranicím dávno přivedena. „S ohledem na profesní minulost plukovníka Šlachty bych se možná začal i trochu bát, být jedním z těch, jimž se tuto pro region klíčovou infrastrukturní stavbu dařilo úspěšně zdržovat tak dlouho,“ usmívá se Macinka.

„Musím říct, že pozvánka na setkání od Petra Macinky pro mě byla překvapením. Ještě větším překvapením pro mě byla široká názorová shoda v důležitých tématech. Jako břeclavský rodák, patriot a motorista si moc dobře uvědomuje nutnost dostavby dálnice na Vídeň, která je roky blokovaná často z podezřelých důvodů. Jsem rád, že se mě rozhodl podpořit v kampani v senátních volbách, které se budou konat příští rok. Velmi pozitivní odezvu má tato zpráva i uvnitř Přísahy na jižní Moravě a na Břeclavsku. Kolegové už začali chystat první společné předvolební akce,“ vyjádřil se Robert Šlachta.

Robert Šlachta je předsedou občanského hnutí Přísaha, které založil na začátku roku 2021. V posledních komunálních volbách v jeho domovském městě Pohořelice vyhrála jím vedená kandidátka Přísahy s 41,29 % získaných hlasů a jen těsně mu unikla absolutní většina v zastupitelstvu.

Petr Macinka je dlouholetým spolupracovníkem bývalého prezidenta ČR Václava Klause. Vedle svého angažmá v IVK je rovněž komentátorem internetové televize XTV. Projekt Motoristé sobě byl představen těsně před pražskými komunálními volbami v roce 2022, v nichž získal 2,29 % hlasů. V červnu příštího roku se zúčastní voleb do Evropského parlamentu.