Rakušan a ODS získali absolutně loajálního policejního prezidenta

Rakušan a ODS získali absolutně loajálního policejního prezidenta. Teď to sám dokonce přiznal v rozhovoru pro Novinky, kde se vyjádřil ke zpackané reorganizaci policejních útvarů za ministra Chovance. Co k tomu řekl? Že jako první náměstek policejního prezidenta vlastně o ničem nerozhodoval, jen tak u toho byl a k ničemu se nevyjadřoval. Pro politiky ideální. Přímo říká: „Samozřejmě jsem byl loajální náměstek.“ Rozhodnutí „přijal jako to, které je v kompetenci Tuhého a Laubeho, kterého si velmi vážím.“ Jedinou chybou na celém procesu prý byla komunikace sloučení útvarů.

Super, tak takového člověka si pan Rakušan vybral jako policejního prezidenta a dokonce i vyhovuje hnutí ANO slovy Jany Vildumetzové, která doufá, že bude tak skvělým policejním prezidentem jako jeho předchůdce. Tak to vidíte, mají policejního prezidenta, který je loajální a všem politikům vyhovuje.

Chcete takového člověka v čele policie? Já tedy ne. Jako vždycky musím říct, jaké by byly požadavky Přísahy na takovou důležitou funkci. Je to úplně jasné, přesně podle toho, co jsme slibovali i před volbami. Priorita na ekonomickou trestnou činnost, navrácení útvaru na boj s korupcí podle struktury vrchního státního zastupitelství, návrat k práci se zdroji a ubrání administrativy policistům, aby se mohli věnovat výkonu funkce.

Robert Šlachta