Přísaha plně podporuje aktivity nadace Pravda o vodě i petici Voda je život

Zakladatel nadačního fondu Pravda o vodě, ekonom Ing. Radek Novotný ve čtvrtek předstoupí před senátory, aby je seznámil s peticí Voda je život i počtem jejích petentů. 

Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty dlouhodobě podporuje aktivity této nadace v boji o navrácení vodních zdrojů do rukou státu a jeho občanů a tuto problematiku zařadila i do svého volebního programu. 

„Chceme důslednou ochranu pitné vody v Česku a její dostupnost všem občanům naší země,“ uvedl zakladatel a novopečený předseda hnutí Robert Šlachta. Svou podporu nadačnímu fondu Pravda o vodě už vyjádřil několikrát i během svých pravidelných nedělních streamů s občany. 

Zástupci nadace dlouhodobě bojují o to, aby čeští občané za vodu neplatili zahraničním korporacím, aby byla vypracována dlouhodobá státní vodárenská koncepce k zajištění potřeb a priorit občanů, obcí a státu a prosazení zásady, že voda není zboží ve všech otázkách týkajících se vody a její správy. Cílem nadace je ale také transformace vodárenské firmy do podoby veřejně prospěšných společností. 

Petici Voda je život už podepsalo více než 36 tisíc občanů. Sběr podpisů se ale slyšením v Senátu určitě nezastaví. Zástupci nadace ji považuji za jeden z kroků k nápravě. Mezi jejich další aktivity patří pomoc městům bránit vodu a vodárny a potrestání osob, které jsou odpovědné za protiprávní předání prodeje vody zahraničním koncernům.