Přísaha nesouhlasí s rušením výchovného!

Chaos nad chaos. Sotva ministr Jurečka zavedl výchovné (500 korun k důchodu za každé vychované dítě), už to chce zase zrušit! To bylo slibů, jak srovná důchody ženám, které roky vychovávaly děti a mají dnes tudíž nízké penze.

Výchovné má nahradit rodinný a společný vyměřovací základ manželů. V praxi to znamená, že se ženě za dobu na mateřské bude důchod počítat jako z průměrné mzdy, nebo ze společných příjmů manželů. To je sice hezké a plně s tím souhlasím ALE!

Efekt to bude mít až u lidí, co půjdou do důchodu za mnoho let, tedy u stávajících přispívatelů do důchodového systému. Co všechny ty ženy, které už v důchodu jsou, nebo do něj v nejbližších letech půjdou a mají dnes nízké penze, že se roky staraly o své děti??
 

Mají být škodné za to, že se chovaly zodpovědně, obětovaly kariéru a přivedly na svět další generace daňových poplatníků?!

Přísaha nesouhlasí s chaotickými kroky ministra Jurečky. Slíbit lidem pomoc a hned jim jí zase vzít je jenom vrchol nekompetentnosti a další sprostá lež a podvod z dílny Fialovy vlády!

Karolína Kubisková