Přísaha je proti sankcím za předčasné splacení hypotéky!

Zvýšení poplatku za předčasné splacení hypotéky, které včera potvrdil senát, považuji za naprostou nehoráznost a další důkaz toho, že naší vládu řídí bankovní lobby. Doteď se tyto poplatky pohybovaly jen v řádu stovek korun, nově to bude až 1% z nesplacené částky, tedy řádově DESETITISÍCE!

Podle ministra Stanjury prý hypoteční „turistika“ vyhnala úrokové sazby nahoru a zhoršuje podmínky pro poskytování nových hypotečních úvěrů. S tím rozhodně nesouhlasím! Úrokové sazby vyletěly nahoru kvůli obrovské inflaci a ne proto, že se lidé chovají rozumně a snaží se hledat nejlepší podmínky na trhu, aby si zajistili bydlení. Naopak. Tento Stanjurův krok považuji za naprosto neomluvitelný zásah do volného tržního prostředí v bankovním sektoru a omezování konkurence! To je samo o sobě v rozporu se samotnou existencí a ideologií ODS coby pravicové strany! 

Místo, aby hájili zájmy vlastních občanů a snažili se jim pomoct s už tak dost nedostupným bydlením, tak jim ho ještě víc zdraží a situaci zhorší.

Kladu si otázku, pročpak to dělají? Proč nehájí zájmy běžných lidí, a naopak navyšují zisky bank? Že by nějaká malá domů? Nebo mají domluvené sponzory na další volby?

Karolína Kubisková