Přísaha je proti privatizaci páteřních nemocnic!

Pamatuje na sliby koalic před volbami? Jeden z nich byl plán na boj s covidem. Jak to dopadlo vidíme všichni. Chaos pokračuje, v opatřeních se nikdo nevyzná a ministr zdravotnictví nedokáže srozumitelně odpovídat na dotazy novinářů. 
 
“S onemocněním Covid se musíme naučit žít.” Takto začal svůj výkon funkce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Jak? Co proto budeme muset udělat? Co pro to udělá vláda? Nevíme. Nevíme to my a neví to ani pětikoalice. Dokola opakují, že nebudou omezovat necovidovou péči, nezavedou lockdowny ale neřeknou, co chtějí udělat. Žádný bájný plán Fialovo vlády neexistuje. Nic konkrétního, žádná jistota ani naděje.
 
Zdravotnictví nemůže zůstat jen u covidu. V plánu mají vytvoření Národního institutu pro zvládání pandemie. Další zbytečná instituce. Vytvářejí “expertní” skupiny, sloužící na vytváření alibi pro politická rozhodnutí. Zbytečně vyhozené peníze.
 
Prioritou pro vládu musí být vzdělávání nových zdravotníků. Nejde jen o navýšení peněz, musí se také zrevidovat systém vzdělávání. Zubaři, obvodní lékaři, očaři. To jsou povolání, které nám zoufale chybí, speciálně v příhraničí. My jsme proto v programu navrhovali zavedení povinnosti poskytnout péči pacientům s veřejným pojištěním jako podmínku otevření lékařské praxe
 
Co jsme od nové vlády slyšeli hned jsou nadstandardy ve zdravotní péči. Ani samotná pětikoalice se zatím neshodne na tom, co si pod tím sami představují! Hnutí Přísaha říká, že jsme striktně proti privatizaci páteřních nemocnic!