Přísaha chce snížit DPH na potraviny

Všechno se zdražuje. Každý den. Lidi se obávají inflace. My to chceme řešit. V našem programu máme konkrétní návrh, jak ušetřit. Chceme snížit DPH na potraviny. Momentálně je to 15 %. My chceme 10 %. V Česku platíme jedno z nejvyšších DPH na potraviny v Evropě! V Německu i Francii platí podstatně míň.

U snížení ale nekončíme. Nechceme, aby ušetřené peníze skončily v kapsách supermarketů. Budeme trvat na povinném zavedení označení potravin s cenou před změnou DPH a po ní, aby si každý mohl zkontrolovat, jak snížení daně skutečně zlevnilo potraviny.

Alena Schillerová včera od Deník E15 dostala přesně otázku na tento náš návrh. A víte, co řekla? „Vítězem pandemie z hlediska zisků jsou řetězce, mají o 150 procent vyšší zisky. A my bychom je ještě navyšovali? Jsem zásadně proti tomu.“ Takže paní Schillerová, přesně proto chceme dvě cenovky. Aby ušetřili lidi, a ne aby supermarkety měly ještě víc peněz. A to, že říkáte, že vítězem pandemie jsou řetězce, jde přímo za vámi. Všechny ty malé krámky a obchůdky jste přinutili zavřít a všechny lidi nahnali do velkých supermarketů. Takže jejich zisky šly na úkor našich českých prodejců.