Policejní zásah u Národního muzea v Praze byl adekvátní. Dohady okolo něj jsou nebezpečné a trapné

Konspirační teorie, které kolují internetem v souvislosti se sobotním incidentem u Národního muzea v Praze, těžce poškozují dobré jméno Policie České republiky. Pokud vedou lidé vášnivé diskuse na sociálních sítích, aniž by znali fakta a souvislosti, lze nad jejich výlevy emocí mávnout rukou. Legrace ale končí, když podlehne konspiraci poslankyně parlamentu a stínová ministryně vnitra.

"Poslankyně PS ČR a stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová neomluvitelným způsobem ničí důvěru lidí v policii", kritizuje dlouholetou političku předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a pokračuje: "Člověk na její pozici a s jejími zkušenostmi by měl umět pracovat s informacemi, neměl by naletět všemu, co se šíří internetem a hlavně - neměl by sám šířit dezinformace." reaguje Robert Šlachta na video, které Mračková Vildumetzová umístila na svůj profil na Twitteru. Jedná se o záběry, zachycující sobotní incident u Národního muzea v Praze. Na sociálních sítích ho šíří lidé, kteří se snaží dokázat, že incident vůči demonstrantům policie vyprovokovala. 

"Policejní zásah byl adekvátní situaci," konstatuje Robert Šlachta. Podle něj není možné tolerovat protiprávní jednání, kterým násilné vniknutí do jakéhokoli objektu bezpochyby je. "V takových situacích by se veřejnost proti policii neměla stavět. Naopak, měla by ji podpořit." je přesvědčený bývalý zkušený policista a současný šéf hnutí Přísaha.

Průběh samotného zásahu pražská policie podrobně popsala, vysvětlila sporné momenty z videa a informace zveřejnila. Ve zprávě zdůrazňuje, že zásah policistů byl pasivní až do chvíle, kdy někteří lidé začali stupňovat agresivitu a nereagovali na výzvy. Teprve poté použila donucovací prostředky.

"To je profesionální postup. Policie musí postupovat podle zákona, chrání bezpečnost osob a majetku. Její role je vždy nestranná," prohlašuje Robert Šlachta, který si dobře uvědomuje náročnost služby u policie, zvlášť pod současným ministrem vnitra: "Vůbec se nedivím, že není dostatek policistů, když sedí na vnitru Vít Rakušan, který policii vůbec nerozumí a kandidátka na ministryni vnitra se pouští do konspirací...", konstatuje Šlachta a Janě MračkovéVildumetzové vzkazuje: "Nejdříve si ověřte fakta a potom něco říkejte!"

Hnutí Přísaha