Ministr spravedlnosti Blažek by měl kvůli únikům informací z trestního spisu rezignovat

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS káže vodu a pije víno! Na jedné straně vyzývá k tomu, aby se na veřejnost nedostávaly informace z takzvaně živých trestních spisů, a na druhé straně sám dostane do rukou nezákonně získané informace z policejního spisu. Ten se přitom týkal korupční kauzy brněnské ODS, kdy kupčili s městskými byty. Ministr Blažek se tak už v počátcích kauzy dozvěděl, jaké kroky policie podnikne! To je absolutně nepřijatelné a ministr Blažek by měl okamžitě rezignovat, říká předseda PŘÍSAHY Robert Šlachta.

Podle Šlachty by měl být ministr spravedlnosti morální autoritou, která se snaží prosazovat, aby z trestních spisů neunikaly informace. „On však dělá přesný opak. Jsou to kmotrovské praktiky. Ministr spravedlnosti Blažek celou dobu tvrdí, že chce bojovat proti únikům informací z trestních spisů. Pak ale sám od stranického kolegy z ODS dostane nezákonně získané informace z policejního spisu a utají zdroj informací, když policii neřekne, od koho informace získal! To je skandální!“ tvrdí Robert Šlachta.

Blažek přitom přiznal, že s citlivými informacemi pracoval. Žádný únik však nikam nehlásil. A když došlo na lámání chleba, tak se začal schovávat za poslaneckou imunitu s tím, že informace získal jako poslanec, nikoliv jako ministr. „Nicméně doufám, že teď už se ho na to přímo policie zeptá a udělá všechno pro to, aby se zjistilo, odkud ten únik šel,“ věří Šlachta.

Předseda PŘÍSAHY přitom ministra spravedlnosti označuje za šíleného pokrytce. Poukazuje na to, že Blažek pracuje s nezákonnými úniky informací a tají jejich zdroj jen proto, že to pomůže „chránit ODS.“  Na druhou stranu však volá po trestech pro každého, kdo by nějak pomohl rozkrýt korupční kauzy. Robert Šlachta přitom ze svých zkušeností ví, že podobné úniky nejdou od policie či státního zastupitelství, ale většinou od advokátů. Podle něj tomu tak nejspíš bylo i v tomto případě.

„Politici si myslí, že pro ně platí jiná pravidla než pro ostatní. A tohle je přesně ten případ šílené dvojí spravedlnosti, která byla jedním z důvodů, proč jsem zakládal PŘÍSAHU,“ uvedl Robert Šlachta. Podle něj se v souvislosti s podobnými kauzami, kdy se vládní politici neštítí porušovat zákony, nabízí otázka, kde jsou všechny protikorupční organizace typu Transparency International, Rekonstrukce státu či Milion chvilek pro demokracii. „Právě ony by měly jako první na tyto případy veřejně upozorňovat. Zdá se však, že trpí selektivní slepotou!“ dodal Šlachta.

A jako předseda PŘÍSAHY proto vyzývá ministra spravedlnosti Pavla Blažka k rezignaci. „Takový člověk s pokroucenou morální autoritou, který porušuje zákony, nemůže být ministrem spravedlnosti! A pokud sám neodstoupí, tak vyzývám premiéra Fialu, aby ho okamžitě odvolal, pokud mu ještě alespoň trochu záleží na tom, co se v téhle zemi děje,“ zdůraznil Šlachta.

Hnutí Přísaha