Měli jsme pravdu: expremiér Nečas lhal a soud ho teď pravomocně odsoudil, říká Robert Šlachta

Městský soud v Praze dnes pravomocně odsoudil bývalého premiéra Petra Nečase k roční podmínce a peněžitému trestu 100 tisíc korun za to, že dvakrát lhal u soudu ve prospěch své nynější manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové). Nečas se tak stal prvním pravomocně odsouzeným expremiérem za to, že křivě vypovídal v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. „Je to pro nás dobrá zpráva, protože se ukazuje, že jsme měli pravdu. Lhát se totiž nemá!“ říká předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. 

Podle něj je pravomocný rozsudek zadostiučiněním a potvrzením toho, co Přísaha tvrdí od samého začátku. „Je zjevné, že expremiér Nečas celou dobu lhal. Rozsudek je zároveň ponaučením pro ostatní vládní politiky, aby veřejnosti nelhali. Nečas o mě, i mých dnes již bývalých kolezích z ÚOOZ, ještě před dvěma lety veřejně nemluvil pravdu. Ale co byste chtěli od člověka, který je dnes již pravomocně potrestaný soudem za křivou svědeckou výpověď? On se mnou tehdy měl dlouhodobý problém, protože jsme rozkryli, co dělala jeho tehdejší milenka - dnes manželka - na úřadu vlády,“ uvedl Robert Šlachta. 

Připomenul také, jak se vládlo za časů Nečase. Ten se podle Šlachty tenkrát schovával za sukně své milenky, na jejíž pokyn šmírovala tajná služba manželku premiéra. Podle něj další a další rozsudky jasně dokazují, že Přísaha měla pravdu. „Odkrývat korupci politiků a nebát se jít do nejvyšších pater. To je přesně to, co teď Česku chybí,“ dodal předseda hnutí Přísaha. Nedávno proto ocenil postup policie v kauze Dozimetr, kde padla nová obvinění.

Hnutí Přísaha