Loupež STANu v Praze na Palmovce za 392 milionů korun!

Dobrý den vám všem a speciálně dneska zdravím mafiánskou skořápkou zvanou STAN a taky všechny kmotry v České republice, kteří si kupují svůj vliv a své politiky. Čím déle to trvá, tím více lidí přesně ví, kdo jste a kdo jsou vaši bílí koně. A přesně proto jsme dneska tady, na Palmovce. Tady se odehrála další krádež STANu


Vy, co jste z Prahy, tak to tady znáte. Nic moc místo, autobusák, metro a všude kopec odpadků. Co je ale na tomhle místě důležité, jsou lukrativní pozemky, přímo na metru a na dopravním uzlu tramvají a autobusů, které jsou všude tady kolem mě a které vlastnil Dopravní podnik Prahy. Jak už dneska víme, přesně tam si STAN a jejich mafiánská organizace dosazovala svoje lidi, aby pak mohli vyvádět tyto pozemky ven a okrádat tak Prahu o miliony korun.


Před pár lety ale existoval projekt, který to měl změnit. Byl to projekt, který měl z tohoto nehezkého místa udělat hezkou čtvrť, kde budou nové byty, které v Praze tak šíleně chybí a taky se měl u toho opravit ten autobusák. Jak je vidět, nic z toho se nestalo. Proč? Jedna jediná odpověď. Jedno jediné slovo. KORUPCE.


Začnu ale hezky od začátku. Tady v ruce mám velké množství materiálů, jejichž studiem jsem strávil několik poslední dnů. V pátek odpoledne nám na náš Přísahácký mail došel anonym a součástí něho byly i tyhle materiály, které opět ukazují na to, jak si STAN prolezlý korupcí se svým kmotrem Redlem doslova urval z veřejných peněz, co to šlo a kde to jen šlo. Člověk, který nám to napsal, mě prosil, abych se na to podíval, protože nikomu jinému už v téhle republice nevěří. A já se mu ani nedivím. O co tedy jde


Jednou ze součástí rozkrádacího maratonu Hlubučka a jeho kumpánů byly i jeho domácí Lysolaje. Tam to celé začalo. Lidi, kteří se nám objevují v kauze Lysolaje, pak potkáme i tady na Palmovce.


Je to kauza, o které jste už možná slyšeli. Klasická zločinecká akce, při které velká Praha v roce 2014 převedla bezplatně svoje pozemky na pražskou část Lysolaje s podmínkou, že to nesmí nikomu dalšímu prodat a že musí použít pozemek na stavbu bytů pro seniory a mladé rodiny.


Do tohoto bodu to znělo fajn, pak se do toho ale samozřejmě vložil místní starosta Hlubuček. A pozor! Teď nám přichází scénu důležité jméno. Kamil Hošták. To je developer, který díky napojení na Hlubučka a díky tomu, že Hlubuček za něj udělal špinavou politickou práci, získal pozemky v Lysolajích za úplně směšnou cenu. Místo obvyklých 7000 korun za metr čtvereční odkoupil pozemky za 3000 korun za metr čtvereční, a to všechno samozřejmě bez výběrového řízení a díky zmanipulovanému posudku. Firma, která posudek dělala – Equita Consulting, je vůbec vtipná. Kromě téhle kauzy dávala posudky i v kauze tisku jízdenek pražského dopravního podniku. To byla zase zlodějina Ivo Rittiga za několik milionů korun a tahle Equita Consulting k tomu dala posudek, že nebylo možné v kauze určit škodu. A když není možné určit škodu, tak soud Rittiga mohl osvobodit.


Takže Hlubuček, Hošták a firma Equita společně v Lysolajích okradli město o minimálně 180 milionů korun. Žádný domov pro seniory nevznikl. Naopak Lysolaje teď hledají nové pozemky, kde by dům mohly postavit. Na původním pozemku totiž dnes stoji luxusní bydlení, na kterém tihle pánové vydělali miliony korun. Část pozemků pak zcela „náhodou“ skončila u šéfa městské firmy Pražská vodohospodářská společnost, kterého dosadil Hlubuček. A také u jeho kolegy. Úplná náhodička, viďte?


Kolem kauzy Lysolaje je plno absurdit, ale jedna z nich je i to, jak se prodej schválil. Zastupitelstvo dostalo posudek, který měl pouze první a poslední stránku. Vnitřek posudku, ve kterém se hovořilo o tom, že na základě tohoto posudku nelze prodávat žádný městský majetek byl vyjmut s odůvodněním, že čtení těch deseti stránek uvnitř by bylo pro zastupitele příliš složité, a tak bez jakýchkoliv znalostí rozhodovalo zastupitelstvo o tom, že prodají pozemky v hodnotě desítek, možná stovek milionů korun.


Kdo přesně hlasoval PRO? Krnáčová, Nacher, Prokop, ti jsou z ANO. Pak od Pirátů Ferjenčík, největší protikorupční bojovník Michálek, Profant. Jan Čižinský, který se tváří, že ani neví, co je slovo korupce, ten byl taky PRO nebo Matej Stropnický, taky PRO. Kdo a jak hlasoval je veřejně dostupná listina. Celkově 38 z 51, co ten den byli v práci, byli PRO.


To byly Lysolaje. Já ale stojím na Palmovce, protože tady se odehrála jejich další zlodějina, která má hlavní postavy stejné jako v Lysolajích. Zlodějina, která je mnohem větší. Kluci se to na Lysolajích naučili a teď si dali další kolo. Ovšem tomu muselo předcházet osazení dozorčí rady DPP vlastními lidmi, a to se Hlubučkovi podařilo.


Už v roce 2006 se společnost s pozdějším názvem AKVO Praha zavázala, že zrevitalizuje prostor na Palmovce a na základě toho pak bude moci koupit tyhle lukrativní pozemky. Na základě revitalizace autobusového nádraží pak bude moci společnost na tomto místě postavit obchody a taky bydlení. Mělo tady být 300 bytů a 600 metrů čtverečních komerčních prostor. Kavárny, restaurace, obchody prostě všechno, čemu by se na tak lukrativním místě v centru Prahy, přímo na dopravním uzlu metra, určitě skvěle dařilo.


AKVO Praha tedy mělo od města jasný úkol. Revitalizovat. Nestalo se ale absolutně nic. Víc, než deset let to tady chátralo, nikdo nekopl do země, žádná revitalizace neproběhla, žádné byty a obchody. Nic.


Už to vypadalo, že společnosti AKVO Praha by měl dopravní podnik smlouvu vypovědět, protože společnost neplnila nic z toho, co měla. Jenže přichází zlomový okamžik a v něm Hlubuček, kterému se zřejmě zachtělo získat pozemky na Palmovce. Hlubuček proto otáčí kormidlem a rozhoduje se, že tahle společnost by přeci jenom mohla zakázku a pozemky na Palmovce získat. K tomu ale bylo potřeba dostat se do společnosti AKVO Praha a zároveň ovládnout DPP. A to se mu podařilo.


Do společnosti AKVO Praha vstupuje Kamil Hošták. Ano, slyšíte dobře. Ten samý developer, Kamil Hošták, který s Hlubučkem kradl s Lysolajích, získává za 200 tisíc korun třetinu firmy AKVO Praha. V tu chvíli se dopravní podnik se společností vyrovnal, tedy česky řečeno, chlapci, co jsme si, to jsme si a jedeme na novo.


Společnost AKVO získává v té době ještě jednu zakázku v hodnotě 135 milionů korun na revitalizaci stanice metra Palmovka a k tomu získává pozemky, které měli revitalizovat už dávno. No kluci se museli obracet, když potřebovali krmit celý STAN a samozřejmě k tomu ještě mafiánskou strukturu, co celou tuhle skořápku vytvořila.


Teď se ale dostáváme k dalšímu povedenému posudku. Dělá ho stejná firma jako v Lysolajích. Tady ale použili lepší trik. Na Palmovku vzniká posudek na odhad ceny, ve kterém je ale také autobusové nádraží. Velky prostor, který nemůže byt komerčně využit. Prostor, kde by měly stát autobusy, a nikoliv kavárny a obchody. Tomu taky odpovídá výše posudku. Samozřejmě, že je ponížena o prostory autobusového nádraží.


A pak přichází další kouzlo a tohle autobusové nádraží je z prostoru vyvedeno. Ovšem celý prostor se prodává na základě posudku, jako by tam to autobusové nádraží pořád bylo.


Navíc AKVO Praha má za pozemky zaplatit jenom 88 milionů korun, takže 5800 korun za metr čtvereční. V roce 2019! Navíc z toho vypadlo to nádraží! Myslím, že všichni, co to teď čtete, už víte, že to je absolutně směšná cena na centrum Prahy. Ve skutečnosti se jeden metr čtvereční takto lukrativních komerčních ploch dnes prodává za víc než 30 000 korun. A hodnota celého pozemku je 480 milionů korun! Škoda pro město a pro nás všechny je tedy víc jak 392 milionů korun!!! To je naprosto šílené!


Tohle všechno počítaní ztrát už ale nebude na mně, protože já teď jedu na policii podat trestní oznámení. Právě teď jsem tady na Palmovce otevřel novou kauzu STANu a Hlubučka. Musím říct, že mě absolutně nepřekvapuje, co všechno teď na STAN vyplouvá v mediích. Strávil jsme celý život v boji proti mafii, kmotrům a jejich poskokům. Proto jsem založil PŘÍSAHU, abych to dělal dál. Všechny politické strany, co tam teď jsou, jsou skrz na skrz prolezlé korupcí. Určitě to není poslední případ, co se teď dostává ven. A já nebudu spokojen, dokud se neodhalí všechny a dokud všichni ti hajzlové neskončí ve vězení.


Tenhle případ má ale ještě jednu zajímavou stopu a tou je Česká televize. Možná to byla právě ona, která mohla tohle loupení zastavit už před více než dvěma lety. Tenhle příběh vám ale odvyprávím zítra. Možná že budete mít důvod nechtít už dál platit koncesionářské poplatky. Ale o tom až zítra. Sledujte mě a buďte u toho!

Robert Šlachta