Korupcí prolezlý STAN

Tady je máte. Hezky jeden vedle druhého. Jeden větší zloděj než druhý.

Začněme třeba zprava. Samozřejmě Hlubuček. „Hvězda“ posledních dní. Jeho kumpáni z organizované skupiny mu říkali „Slepičák“ a dokonce i oni si z něj dělali srandu, jak mu blikají očička a jak se vždycky úplně zblázní z peněz, které společně nakradou. Měsíčně to bylo 1,8 milionů korun. Měsíčně! A znova je to jenom část, o které zatím víme.

Pak Gazdík. Ve sněmovně sedí už dvanáct let a poslední dny má záhadné výpadky paměti. A taky mu už docházejí lži. Teď čtěte. To se pobavíte. Nejdřív říkal, že s Redlem, který je šéf jejich mafiánské skupiny a kmotr STANu, se zná jenom „společensky“. To tedy nevím, co má znamenat, ale dobře. Pak tedy přiznal, že si spolu psali zprávy. Samozřejmě šifrované.

Já jsem u policie dělal 30 let a nikdo si přes šifrované zprávy neposílá nákupní seznam. Vždycky je to něco, co chtějí velice dobře utajit.

Takže si psali o tom, že se potkají v „absolutně zabezpečené kanceláři“. Pak se s ním potkal u něj doma, pak spolu řešili STAN, jejich mediální obraz a jejich účast ve vládě. A teď to nejlepší. Připravte se. Na čem Gazdík trval, bylo, že s ním nikdy nebyl na dovolené. „To je lež“, říká. Pak se ale dozví, že to policie má přímo z emailů Redla. A co na to Gazdík? „Já jsem myslel, že myslíte letní dovolenou, třeba někde u moře.“ V Alpách s ním lyžovat samozřejmě byl. Takže ze „známe se společensky“ jsme se dostali na rodinné dovolené se zločinci v průběhu pár minut.

Kdo je tam dál? Aha, Polčák. Tak ten se s Redlem zná velice dobře, řešili spolu kdo má být za STAN v městských firmách, dozorčích radách a jiných trafikách. Do toho si ještě k platu, co má jako europoslanec, co je kolem 175 tisíc měsíčně, chtěl vytáhnout 8 milionů korun z odškodného pro obce po výbuchu muničního skladu. Taky mu asi svítily očička.

A na konec samozřejmě Rakušan. Předseda politické strany, což je spíše jenom zástěrka pro organizovanou zločineckou skupinu, ministr vnitra, který o ničem nic neví a mistr rázných řešení, kdy z hnutí jakože vyhodí lidi, ale ti si vždycky nechají svoje placené funkce. Neskutečné.

Tak tohle je STAN. Korupcí prolezlý STAN. Doufám, že mi už nikdy nikdo nebude tvrdit, že se tady nerozkrádá náš stát.

Robert Šlachta