Karolína Kubisková: "Riskovala jsem všechno a teď je to tu zas!"

Kdysi jsem riskovala všechno, aby zvítězila spravedlnost v naší zemi. Dokonce svůj vlastní život i životy mých malých dětí. Teď je to tu zas! Korupce v nejvyšších partech naší politiky, napojené na vlivné lobbisty a podnikatele. Rádoby „čistá“ STAN se ukázala jako stejně zkorumpovaná banda lotrů jako kmotři z ODS. A v hlavní roli? Opět Pražský dopravní podnik (DPP). Chce se mi zvracet a vrací mě to do minulosti.

Všichni jistě znáte příběh můj a naší rodiny. Aby se můj manžel mohl u soudu postavit a svědčit proti pražským kmotrům, strávili jsme s dětmi téměř rok v policejní ochraně. O co šlo? Kauza pražského dopravního podniku! Teď je to tu zas. Jen v trochu jiném podání. Místo kmotrů z ODS tady nově máme taky kmotry ze STANu.

Pražský dopravní podnik dlouhodobě funguje jako krmelec pro nepoctivé politiky a manažery. S manželem jsme se snažili, aby bylo takové chování spravedlivě potrestáno. Postavili jsme se obdobné chobotnici, kterou vytvořil Petr Hlubuček ze STAN. V našem případě se jednalo o kmotry ODS a peníze se nenosily v igelitkách a v krabicích od vína, ale vyváděly se na offshorové firmy na Kypr, do Hong Kongu, na Britské Panenské ostrovy a do dalších exotických destinací.

Kdo si myslel, že se takové praktiky týkají pouze ODS, ten se v posledních dnech nestačil divit.

To, jak moc se STAN přiblížil kmotrovským časům ODS nám dokazují i jména spolupracovníků kmotrů, kteří jsou do celé kauzy zapojení. Jindřich Špringl, který měl uplácet jednoho člena dozorčí rady, se v DPP angažoval již za kmotrů ODS. Ještě zajímavějším jménem s větším přesahem je ale Jan Lichteneger, který byl blízkým spolupracovníkem Ivo Rittiga a nyní je za hejtmanky Petry Peckové (STAN) a jejího náměstka Martina Kupky (ODS) šéfem Krajské správy a údržby silnic ve středočeském kraji. Ten je po nynější kauze postaven mimo výkon funkce.

Co na to říct! ODS měla svůj skandál v DPP, teď ho má i STAN. ANO má zase svou STOKU v Brně. Všechny tyhle strany jsou prolezlé korupcí a klientelismem skrz na skrz!

Proto vznikla naše Přísaha, a proto jsem v ní také já. S Přísahou proti tomuto systému bojujeme a děláme vše proto, aby bylo takové chování potrestáno.

Karolína Kubisková