Jak vidí hnutí Přísaha Blažkův zájem o brněnskou kauzu: sice v mezích zákona, ale naprosto nestandardní

Kauza související s privatizací bytů a s městským majetkem v Brně, vzbuzuje už několik měsíců pochybnosti a všímavé lidi podněcuje Z více důvodů. Zatímco k Petru Hladíkovi, který byl ještě jako radní Brna v bytové kauze policií vyšetřován, se huntí Přísaha vyjádřilo ihned po jeho jmenování ministrem životního prostředí, tentokrát se Přísaha zaměří na dalšího "účinkujícího" v brněnské kauze. Ministra spravedlnosti Pavla Blažka. 

"Ministr spravedlnosti, který se opakovaně zajímá o živou kauzu a požaduje od žalobců informace a jména soudců, kteříschvalovali domovní prohlídky a vazby, je velmi nestandardní, byť je to v mezích zákona," hodnotí aktivity Pavla Blažka předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta. 

Podle Šlachty by se pozorný člověk s konstatováním, že kroky Blažka jsou zákonné, neměl spokojit. A už vůbec ne s prohlášením premiéra Petra Fialy, podle nějž postupoval Blažek standardně, v souladu se svými povinnostmi a tak, jak máministr spravedlnosti postupovat.

"Ne, takové jednání opravdu standardní není," polemizuje s tvrzením premiéra Robert Šlachta a pokračuje: "Naprosto nevídaná je četnost žádostí, které Blažek vůči žalobcům vznesl. To je nepřímá a dle mého přesvědčení nepřípustná forma nátlaku na státní zástupce a soudce, kteří se brněnskou kauzou kupčení s byty zabývají." je přesvědčený Robert Šlachta. 

O tom, že šéf hnutí Přísaha nemluví do větru svědčí fakt, že v bytové kauze figurují Blažkovi známí. "Je podjatý," dodávána Blažkovu adresu Šlachta. 

Unie státních zástupců označila bezprecedentní zásahy ministra Blažka do živého případu za nešťastné a podobně se vyjádřil i nejvyšší státní zástupce Igor Stříž, ten je ale ve svých prohlášeních až podezřele opatrný. "...až to budí dojem, zda i on není pod tlakem," uvažuje Robert Šlachta a dodává: "Z rozhovoru, který Igor Stříž poskytl deníku Právo to jasně vyplývá. Vždyť Nejvyšší státní zastupitelství od Blažka obdrželo v této jediné kauze v horizontu posledních několika měsíců deset žádostí! To snad nepotřebuje další komentář..."

Hnutí Přísaha