Jak je možné, že to co je dobré pro normální lidi, není dost dobré pro ty nahoře?!

Posledně jsem vám psal o tom, jak vláda záměrně diskriminuje české výrobce kvalitních ochranných pomůcek a místo toho podporuje překupníky, jejich zisky a čínské výrobce.

Jedná se o respirátory, které mají jen certifikaci KN95 a N95. A současně nemají evropskou certifikaci FFP2.

Ty se totiž testují jen na přenos prachu a ne na kapénky. Netěsní a není jasné, jak zabraňují přenosu koronaviru. Jsou dobré možná pro řemeslníky proti prachu, ale ne jako ochrana proti koronaviru.

Stát je nejen daňově zvýhodňuje, ale nakupuje pro policisty, zdravotníky, hasiče i řadové úředníky.

Do Česka jich legálně nebo ilegálně proudí miliony. Jen tento týden Celní správa zabavila 680 000 čínských respirátorů BEZ JAKÉKOLIV CERTIFIKACE v hodnotě 2 miliony korun. Je to jen zlomek, toho, co k nám proudí.

A co takový Úřad vlády? A správa Hradu? Co asi nakupují oni pro ty šťastné a vyvolené, říkáte si?

RESPIRÁTORY FFP2.

Například v zakázce pro Hrad je tato formulka:

„U respirátorů FFP2 bez výdechového ventilu SE NEPŘIPOUŠTÍ produkty s mimoevropským označením KN95 a N95, které nemají současně evropský certifikát opravňující k označení FFP2.“

CO JE DOBRÉ PRO NORMÁLNÍ LIDI, NENÍ DOST DOBRÉ PRO TY NAHOŘE.

Proč stejně kvalitní respirátory, které se nakupují na vládu a na Hradě nemohou nakupovat i pro lékaře, učitele, policisty?

Asi proto, že tam nejde o zdraví, ale o to, kdo a kolik ze zakázky vydělá. Absolutně nepřijatelné.

Za hnutí Přísaha jasně říkám. Musí se provést audit VŠECH zakázek, které se realizovaly za nouzového stavu. Od začátku pandemie uběhl už rok. Co všechno za ten čas chtěli v chaosu před námi skrýt?

Samozřejmě auditem nemyslím žádnou bezzubou parlamentní komisi. Myslím skutečný audit vedený skutečnými odborníky. Speciální tým, nenapojený na žádnou stranu. Všechno prověřit, včetně komisí a lidí, kteří byli zodpovědní za výběr vítězné firmy. A VINÍKY POTRESTAT.

Robert Šlachta