Heslo finále kampaně Přísahy zní: Jdeme zastavit rozkrádání!

Robert Šlachta, předseda hnutí Přísaha, představil ve středu odpoledne v Petrof Gallery v Hradci Králové podobu finální kampaně hnutí, podrobnosti programu, jeho jednotlivé odborné garanty a čelní kandidátky a kandidáty všech krajů. 

Šlachta ve svém úvodním projevu shrnul vývoj hnutí od první tiskové konference v lednu 2021, až po současnost. Poté se svými projevy vystoupily odborní garanti jednotlivých oblastí: profesor Aleksi Šedo, docent Pavel Řežábek, Mgr. Nicole Fryčová, RNDr. Jiří Hynek, Ing. Jana Chaloupková, Ph.D, Petr Klimek a představili nejdůležitější programové teze své gesce. 

Předseda Přísahy představil i lídry a lídryně kandidátních listin Přísahy. Za Liberecký kraj kandiduje Jaroslava Pauchová, za Ústecký Jaroslav Pelc. V Karlovarském kraji vede kandidáty do voleb Miroslav Haindl, v Plzeňském Nicole Fryčová. Jihočeský kraj reprezentuje Ivana Kerlesová, Vysočinu Karolína Kubisková. Ve Zlínském kraji na prvním místě kandiduje Zbyněk Schaffer, v Olomouckém Václav Vévoda a v Moravskoslezském Jiří Komárek. Pardubický kraj v Přísaze zastupuje Zdeňka Víchová, Královéhradecký Tomáš Jarkovský. Středočeskou kandidátku vede Tomáš Sochr, v hlavním městě Praze se o vítězství utká Jiří Hynek. Robert Šlachta se postavil do čela kandidátky v Jihomoravském kraji.

Přísaha zároveň zveřejnila podobu vizuálu, který ponese ve finální fázi kampaně. Zůstává dominantní fotografie Roberta Šlachty na zeleném podkladě. Mění se však heslo, které nově zní: „Jdeme zastavit rozkrádání naší země!“