Hanba! Poradce vlády nás posílá nakupovat do Polska

Bezbřehá drzost a jasná výpověď o tom, proč naše vláda škodí lidem a pracuje špatně. Kromě neschopnosti samotných členů kabinetu je na pováženou, jakými lidmi se obklopují.  Poradce vlády, ekonom Štěpán Křeček v diskuzním pořadu televize CNN Prima NEWS vzkázal divákům, aby čelili extrémním cenám potravin v českých obchodech nákupními výlety do Polska. To myslí vážně?

Co si myslet o člověku, úzce spojeném s naší vládou, který jde do celoplošné televize, aby řekl divákům, že mají nakupovat základní potraviny v zahraničí? "Já osobně bych od ekonoma, kterého si přizval premiér jako svého poradce, očekával seriózní informaci o tom, jak bude vláda předražené potraviny na českém trhu řešit", říká rozhořčeně předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a dodává: "A místo toho nám radí co? Abychom jeli nakupovat do Polska!"

Co z toho vyplývá? Lidé, jejichž peněženky drancují nejen drahé energie, ale i základní potraviny, si tedy tento probém mají vyřešit sami? Pokud se sníží poptávka, třeba se obchodní řetězce v Česku chytí za nos. Tak zní recept Štěpána Křečka na zdražování potravin, ve kterém hrajeme v Evropě prim. 

"A já se ptám: proč vláda nesnížila DPH? Proč nehlídá marže obchodníků?", reaguje na televizní vystoupení ekonoma Křečka a na téma ceny potravin Robert Šlachta. "Na snížení DPH naše hnutí Přísaha apelovalo již po sněmovních volbách", dodává.

Polští sousedé mají sice obchodního ducha a nájezdy českých zákazníků zvládají  operativně a s pochopením. Ale! "To nic nemění na faktu, že naše vláda buď nemá žádný plán anebo jediným vládním plánem je přiživit se na vládě Polska, která svým občanům pomáhá nulovou daní na potraviny", doplňuje svůj postoj Robert Šlachta. 

A ještě jedna otázka ho trápí: Pokud budou lidé donuceni z existenčních důvodů jezdit za nákupy do Polska, jaký dopad to bude mít na české malé a střední podnikatele? "Jsem přesvědčen, že našim živnostníkům by měl stát pomáhat a ne přispívat k jejich likvidaci", uzavírá Robert Šlachta

Hnutí Přísaha