Fialova vláda neví, co bude prosazovat v EU

Koukám teď na reportáž 168 hodin, kdy se ptali ministrů Fialovy vlády, jaké mají priority pro české předsednictví EU. Z těch odpovědí je jasná jedna věc. Oni nemají ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU potuchu, co tam budou dělat a co by tam měli prosazovat!

Tahle vláda se hlásí k „příslušnosti na Západ a k členství v EU“. Takže to byl další podvod na voliče. Předsednictví EU je jedna z mála příležitostí, jak něčeho dosáhnout prosazováním vlastní agendy. Už teď je jasné, že tam nic pro Českou republiku neprosadí a celé předsednictví bude jen formální fraška a bude úplně k ničemu. Navíc za šílené peníze.

Přísaha před volbami jasně definovala priority, které bychom měli jako Česká republika na úrovni EU řešit. Zakročit proti daňovým rájům. Tam utíkají velké peníze. K tomu společně zdanit velké mezinárodní korporace typu Google a Facebook tak, aby peníze šly do národních rozpočtů podle principu „Kde vyděláváš, tam daníš“. Prosadit jádro jako TRVALE bezemisní zdroj s pomocí Francie pro zajištění energetické budoucnosti Česka. Narovnat dotační podmínky v zemědělství, aby nediskriminovaly nové členské země včetně nás a díky tomu bychom pomohli potravinové soběstačnosti.

Tahle vláda nemá priority žádné a její ministři, kteří chtějí „patřit na Západ,“ si pod tím představují asi jenom okázalé obědy a hezké fotky.