Exekutoři si chtějí navýšit odměny!

Exekuce jsou obrovský problém a politici o něm často a rádi mluví, ale nic neřeší. Přitom jde o statisíce lidí, kterým obvykle malé částky vyrostly do šílených rozměrů.

Není normální, aby se dlužná částka 1500 korun vyšplhala na více než 17 000!A přesně s takovým návrhem dneska přichází exekutorská komora. Chtějí změnit exekutorský tarif, což v překladu znamená, že si chtějí navýšit odměny!

Za Přísahu máme jasné návrhy na řešení exekucí. Jsme pro zavedení teritoriality exekucí u fyzických osob. Tím by se rozbily exekutorské klany, které mají sídla často v daňových rájích a jejich hlavním cílem je vyždímat z těch nejchudších co nejvíc peněz do své kapsy. To musí skončit.

Páni poslanci a taky exekutoři asi nějak zapomněli na to, že výsledkem exekuce nemá být finanční a psychické zruinování člověka. Výsledkem má být splacení dlužných částek, úroků a odpovídajících poplatků.

Návrh, se kterým přichází exekutorská komora je špatný a jenom posiluje exekuční mafii a problémy, které dvacet let nikdo neřešil.

Robert Šlachta