Eva Hanáková. Černý kůň Radka Pokorného v ČEZu?

O odměnách pro vedení ČEZu, kdy dostali 135 milionů korun za nic, jsem vám už psal. Tím ale celé kupčení kolem giganta nekončí.

Každá vláda si po nástupu dosazuje do ČEZu novou dozorčí radu. Jednak je to hezká trafika pro kámoše a taky jde o důležitý mocenský tah. Kontrolovat tak obrovskou polostátní firmu.

Postupně vyplouvají jména lidí, které tam Fialova vláda chce dosadit. Jedno z nich mě zaujalo speciálně. Eva Hanáková. Je to bývalá novinářka a současná šéfporadkyně ministra průmyslu Síkely. Její úkol má oficiálně být hájení zájmů státu a Ministerstva průmyslu. Tolik je aspoň oficiálně na papíře. Co se už ale na papír nevešlo, jsou její vazby na Radka Pokorného. Společně seděli v dozorčí radě firmy Tablet Media. Chodí na oslavy jeho advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři, tykají si, nahrávají podcasty a organizují akce.

A ano, jde přesně o toho Radka Pokorného, který byl vyšetřován v souvislosti s krádeží jménem OKD a který stojí v pozadí celé ČSSD.

Evidentně ale Pokorný rychle pochopil, že v ČSSD už pšenka nepokvete, a proto se teď točí kolem STANu. Kromě toho, že Evu Hanákovou navrhuje právě STAN, se taky velice dobře znal s Věslavem Michalikem.

Moc by mě zajímalo, čí zájmy tedy bude paní Hanáková v dozorčí radě ČEZu prosazovat. Mám tušení, že ty státní to nebudou.

Robert Šlachta