Chtěli nás zastavit. My se nedáme 💪

Dneska vám musím říct něco extrémně důležitého. Věc, která se týká našeho hnutí Přísaha. Prosím, čtěte do konce.

V lednu jsme vyhlásili petici pro vznik hnutí Přísaha a začali jsme sbírat podpisy po celé naší zemi. Nasbírali jsme neuvěřitelných takřka 20 tisíc podpisů od vás všech.

Pak se stalo něco naprosto šíleného. Přišel nějaký pan Bc. Jan Vondrouš, předseda strany VIZE – Národní socialisté a podal na Ministerstvu vnitra registraci hnutí Přísaha. Chtěl tak zabránit vzniku našeho občanského hnutí! Zaregistroval si hnutí s naším názvem Přísaha pár dnů před tím, než jsme došli na ministerstvo s našimi podpisy.

Pominu to, že si nějaký předseda jiné strany může zakládat další hnutí nebo stranu.

Museli jsme jednat. Protože kdyby šel s názvem Přísaha do voleb a my bychom šli s naším názvem „Přísaha, občanské hnutí“ jak jsme chtěli a měli na petici, tak by to bylo pro voliče naprosto zmatečné a nikdo by nevěděl, která je ta naše pravá Přísaha.

Tak jsme po poradě s našimi právníky požádali o registraci hnutí s názvem Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty. Což byl podle našich právníků korektní postup na základě petice, kterou jsme již měli.

Ministerstvo vnitra však má jiný právní názor.

A tak jsme museli rychle řešit, co s tím. Byly dvě možnosti. Buď zůstat u našeho původního názvu, pak by se ale mohlo stát, že by existovaly dvě Přísahy, nebo udělat petici novou, s názvem Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty. Tak by se jasně odlišily názvy. Rozhodnul jsem, že pojedeme druhou cestou. Odmítnul jsem se zcela vzdát názvu Přísaha, víte, že to slovo má pro mě silně zavazující význam k vám všem.

V pondělí jsme rozhodli, že posbíráme nových 1000 podpisů, což je minimální počet na zaregistrování hnutí. Oslovili jsme lokální koordinátory a pustili se znovu do sbíraní. Proč jenom 1000 podpisů a proč jenom lokální koordinátory? Klíčem ke všemu byla rychlost. Museli jsme to celé udělat v průběhu dvou dní, aby si nikdo jiný nemohl zaregistrovat Přísahu – občanské hnutí Roberta Šlachty a tím by se nás opět pokusili umlčet.

Všechno to vzniklo kvůli snaze pana Vondrouše znemožnit vznik hnutí Přísaha. Pokusil se nás svým dopisem dokonce vydírat. Chtěl s námi jednat o nějakých podmínkách, za kterých by svou registraci stáhnul.

NA ŽÁDNÉ TAKOVÉ VYDÍRÁNÍ NEBUDU PŘISTUPOVAT.

Dnes jsme odnesli na Ministerstvo vnitra novou žádost o zaregistrování Přísahy – občanského hnutí Roberta Šlachty.

Za 24 hodin jsme sesbírali dostatečný počet podpisů. Bylo jich NESKUTEČNÝCH 3178. Za jeden den. Všem, kteří se do akce zapojili, moc děkuji! Věříme, že teď už žádná překážka registrace našeho hnutí nebude.

Mohlo se tak bohužel stát, že se informace o této rychlé akci nedostala mezi vás všechny, kteří nám dlouhodobě pomáháte se založením hnutí. To mě strašně mrzí, protože nechci, aby se kdokoliv cítil vyloučený nebo naopak privilegovaný. Museli jsme ale jednat rychle, pokud jsme chtěli, aby naše Přísaha šla do voleb.

Děkuji každému, kdo jste dal podpis pod původní petici za vznik Přísahy. Ani jeden z těchto podpisů nebyl zbytečný. Naopak. Tyto podpisy jsou důvodem, proč jdu do politiky a proč to nevzdám, i když proti nám budou bojovat. Sami vidíte, čeho jsou schopni, a to jsme jenom na začátku!

Prosím, šiřte tuhle zprávu, ať se dostane ke všem lidem, kteří chtějí spravedlivé Česko.

Robert Šlachta