Chce znát hodonínská radnice názor občanů, nebo rozhodne bez nás?

V rámci rozvíjení programu pro lepší využití odpadů vytipovalo Město Hodonín / dále jen město/ jako nejvhodnější lokalitu pro rozšíření sběrného dvora na pozemky ve svém vlastnictví / parc. č. 793/10 a parc.č. st. 3554/, které bezprostředně sousedí s dvacítkou rodinných domů postavených před několika lety na ulici Legionářů a Rubanice.

V současné době zde chce město vedle rodinných domů realizovat projekt RE-USE centra pro opětovné použití věcí, jinými slovy místo, kam budou moci občané odvážet starý nábytek, postele, skříně, komody, knihovny, kamna, ledničky, pračky, kufry, kabelky, nádobí, hračky, textil apod. a jiní občané si je budou moci za určitý poplatek odkoupit a odvézt. Podle srpnového sdělení oddělení odpadového hospodářství a zeleně Městského úřadu Hodonín bude v měsíci září 2022 podána žádost na operační program Životní prostředí o poskytnutí dotace a po jejím předpokládaném obdržení dojde k realizaci.

Bohužel tato aktivita města v této příměstské rekreační oblasti zcela jistě naruší koncept turistické a odpočinkové zóny, kde denně po hlavní trase z centra města k řece Moravě prochází nejen občané Hodonína, ale i turisté k jezu, který je jedním z kulturních center Hodonína a kde má vzniknout největší rekreační přístav v České republice.