Bude to hlas voličů proti vládě, zahájil svou senátní kampaň Robert Šlachta

Pokud mi dáte svůj hlas a pošlete mě do Senátu, pak to bude hlas proti stávající a jak už rok říkáme blbé vládě, uvedl Robert Šlachta při zahájení senátní kampaně. Předseda Přísahy kandiduje na senátora v obvodě Břeclav. A hodlá voliče oslovit ve všech obcích volebního obvodu 56 s tím, že bude hlasovat proti Fialově kabinetu, který přichází s nepromyšlenými sociálními experimenty a jeho návrhy díky převaze pětikoaličních zákonodárců procházejí v horní parlamentní komoře „jako nůž máslem“.

Rodák z Pohořelic je moravským patriotem a svůj rodný kraj má ze srdce rád. „Jsem z jižní Moravy a miluju Břeclavsko. Nikdy jsem se odtud neodstěhoval a vždy jsem se tam rád vracel, pokud mě život zavál jinam. Jsem opoziční zastupitel v Pohořelicích, kde opravuji domek. Znám jižní Moravu a vím, co je senátor schopný v horní komoře Parlamentu protlačit. Chci být partnerem pro všech 70 starostů v regionu Břeclavska, aby byl hlas jižní Moravy v Senátu pořádně nahlas slyšet,“ řekl Robert Šlachta.

Přísaha proto nyní podle něj začala v sedmi desítkách obcí v senátním obvodu vyvěšovat plakáty cílené na jejich obyvatele, například s heslem Rakvice volí Šlachtu do Senátu. Horkou část kampaně, ve které chce oslovit voliče ve všech obcích obvodu, zahájí předseda Přísahy 1. srpna, a to kvůli brzkému termínu voleb. Jejich první kolo se uskuteční zároveň s krajskými volbami 20. a 21. září. 

„Na kampaň jsem poslal ze svého na transparentní účet Přísahy 200 tisíc korun. Naše hnutí má nastavená jasná pravidla ve financování. Senátorská kampaň jde za kandidátem, který si na ni musí sehnat peníze sám. Byl bych však moc rád, pokud se najdou naši podporovatelé a dobrovolníci, kteří mi pomůžou s kampaní a vyvěsí třeba bannery v jednotlivých obcích Břeclavska,“ vysvětlil předseda Přísahy.

A zdůraznil, že v případě zvolení bude jako senátor bojovat proti stávající vládě. „Proto říkám: volte nás, volte Přísahu, a my budeme ti, kteří budou za občany bojovat. Proti mně kandiduje nynější senátor Rostislav Koštial z ODS, který je kandidátem této vlády a jejích sociálních experimentů. A já věřím, že budu schopný občanům vysvětlit, kdo z nás to myslí vážně a ve prospěch občanů,“ řekl Robert Šlachta. 

Toho v kampani osobně podpoří nově zvolený europoslanec Filip Turek. V eurovolbách začátkem června získala Přísaha v koalici s Motoristy sobě 10,26 procent hlasů. A kromě Filipa Turka se europoslankyní stala i předsedkyně jihočeské organizace Přísahy Nikola Bartůšek. Hnutí počítá se spoluprací s Motoristy pro sněmovní volby v příštím roce. A výsledek podzimního hlasování o krajských zastupitelstvech a obměně Senátu podle Šlachty napoví, zda půjde o koalici, nebo jiný model. 

Robert Šlachta