Bájný plán Fialovy vlády na zastavení covidu neexistuje

Zázračný plán pětikoalice na covid? Neexistuje. Před volbami Petr Fiala, i všichni další z nově vznikající vlády, všude hlásali, jaký mají skvělý plán na řešení koronavirové situace a jak to budou konečně dělat jinak a líp.

Tak teď měli příležitost ho představit. Výsledek? Žádný takový plán nemají. Žádné nové řešení nepřinesli. Jen dílčí opatření, která už platila dřív nebo platí dokonce i teď. Kdyby to říkali před půl rokem, možná by to stačilo. Předsedkyni TOP09 Markétu Pekarovou Adamovou dokonce to představení plánů koalice tak nadchlo, že před koncem z tiskovky spolu s Petrem Gazdíkem jednoduše odešla.

Jednotnou komunikaci si nastupující vláda přestavuje zřejmě tak, že se během půl hodiny vystřídají před mikrofonem všichni páni předsedové, aby každý něco řekl a byl na kameře, ale na odpovědi na zásadní otázky se dozvíme až po tom, co se na ně začnou ptát novináři.

Výsledkem je, že nová vláda bude dělat vlastně to stejné, co dělala ta stará, jen nám to budou oznamovat jiné tváře. Myslím, že očekávání byla o dost větší.