Zaregistrovali jsme hnutí Přísaha!

Ve středu 27. ledna jsme oznámili vznik našeho hnutí Přísaha. To nejdůležitější pro nás bylo během měsíce sehnat podpisy od lidí v celé České republice k tomu, aby nám dali mandát, abychom mohli jít do toho souboje.

Bylo to těžký. Objeli jsme 57 míst a měli jsme 120 petičních míst po celém Česku. Samozřejmě za dodržování veškerých hygienických opatření, které v téhle těžké době byly. A musím říct, že ať bylo mínus 10, mínus 12, mínus 13, covidová opatření, které nám nepřála, musím říct hrozně moc poděkovat všem, kteří nám pomáhali, protože k dnešnímu dni máme 19 127 fyzických podpisů! Znovu říkám 19 127 fyzických, ne emailových adres nebo emailových potvrzení naší podpory. To je pro nás naprosto úžasný.

Jezdili jsme způsobem drive-in stánků, což je pro nás nová věc, která tady nebyla. Jezdili jsme to tak, abychom neohrozili občany v žádném případě. Tak, aby o nás lidé slyšeli, aby za námi chodili, aby nám podpis dali, tak abychom jsme s těma podpisy mohli jít dneska na ministerstvo a požádat o registraci nového občanského hnutí Přísaha.

Proč do toho jdeme a proč to všechno děláme?

Říkal jsem to už v lednu a řeknu to znova.

CHCEME SPRAVEDLIVÉ ČESKO.

Chceme, aby spravedlnost byla vnímána jednotně. Aby občané naší země neměli pocit, že je tady nějaké papalášství, že jsou tady nějací lidi, kteří mají na spravedlnost větší nárok. To my nechceme. Proto jdeme do tohoto politického souboje. A chceme si říct o důvěru občanů.

Chceme důslednou kontrolu veřejných financí. Není přeci možné to, co se v poslední době děje. Není možné, aby se veřejný zakázky v době nouzového stavu, aby se takovým způsobem mrkalo veřejnými penězi. Ať se bavíme o rouškách, o antigenních testech. Z vlastní zkušenosti víme, že někdy stačí pouze fungování úředníku, aby k takovým věcem nedocházelo. Takže jsou dvě věci. Buď to neumíme, nebo to děláme vědomě. A to jsou věci, kterým se chceme věnovat, věnujeme se jim a budeme se jim věnovat i do budoucna. A já vám GARANTUJI, že za nás to nezapadne.

Další věc, kterou chceme důsledně řešit, je fungování státu vůči občanům. V současnosti je to chaos, vidíme frustraci lidí vůči státu. Na jedné straně, když stát chce něco od člověka, tak tam to funguje. Na straně druhé, když člověk chce něco do státu, nefunguje naprosto nic. Očkování, trasování a další věci. Je to o lidech, kteří jsou ve státních firmách, na ministerstvech a kteří by se tomu měli věnovat.

Já to za 30 let vím, jak by se měli řídit lidi.

Bohužel je tady cítit frustrace, nedůvěra lidi ve stát, a to jsou věci proč do toho jdeme a chceme si říct o důvěru občanů.

A poslední věc. Financování.

27. ledna jsme řekli, že za námi nestojí žádní miliardáři, ani stát, který dává peníze, jak vládě, tak opozici. Řekli jsme, že jsme si vzali půjčku.

Já jako fyzická osoba jsem si vzal půjčku od dlouholetého kamaráda Romana Těžkého. Byli jsme spolu na zásahové jednotce a taky na ÚOOZ. Je to rodinný přítel, kterému vděčím za hodně. Jsem rád, že jsem se na něj mohl obrátit a že mi Roman peníze na rozjezd hnutí půjčil.

Samozřejmě, mám s Romanem smlouvu na půjčku jednoho milionu korun.

Tomáš Sochr si taky vzal půjčku milion korun od svého bratra Davida Sochra. David byl s námi taky na stáncích a sbíral podpisy, protože věří naší vizi.

Do příprav hnutí taky vložila peníze firma Tomášova kamaráda z dětství Petra Kahouna, z Nenačovic, firma Šimway. Bylo to 770 000 korun. Dělali jsme s nimi už debaty ke knížce 30 let pod přísahou přes léto.

Já jsem sem ještě vložil do hnutí svých 200 000 korun.

Já vím, že novináři hledají něco a spekulují nad nějakým bombastickým jménem, kdo za tím může stát a kolik kampaň zatím mohla stát. Pravda ale je, že NEJVĚTŠÍM donátorem jsou lidi, kteří nám přispěli na transparentní účet.

Na transparentní účet nám k dnešku poslali 2 450 000 korun. Velké poděkování lidem, kteří nám pomohli. Je to neskutečné. Je to 1100 lidí, kteří se podíleli jakoukoliv částkou. Byli jsme na stáncích, kdy za námi přicházeli lidi s tím, že nám posílají dvě stě korun. Lidi, kteří nemají moc peněz ,ale věří nám.

Nám se od ledna přihlásilo 2100 dobrovolníků. Lidi, kteří nám chtějí pomáhat a chtějí s námi spolupracovat. Jsou to lidi, kteří s námi stojí na stáncích v minus 10 stupních si vzali dovolenou a v mínus 10 stojí na stáncích a sbírají podpisy.

Jsou to lidi, kteří dávají si nálepky Přísaha na auto, jsou to stovky lidí, kteří si dávají bannery Přísaha na svoje domy. Velké poděkování jim všem.

Pokud budeme počítat, kolik času nám naši dobrovolníci dali, tak je to 10-12 tisíc hodin, které dávají do hnutí. Když si spočítáte, že s námi spolupracovalo 2100 lidí, kteří nám dali 12 tisíc hodin svojí práce, tak to jsou miliony korun, které vlastně taky vložili do hnutí. Jen teď za pondělí je to dalších 160 lidí, kteří se nám přihlásili, že nám chtějí pomáhat.

Všem vám ještě jednou děkuji!

Robert Šlachta