Soudní znalci

Smějí se nám přímo do tváře. Pro ně pravidla neplatí. Pamatujete, jak si Roman Janoušek lyžoval v Alpách, když měl v té době sedět v base? Janoušek není jediný.

Jiří Syrovátka, kámoš Františka Mrázka, měl za svoje daňové podvody, kdy stát obral o 51 milionů korun, skončit ve vězení. Těsně před vynesením rozsudku se mu ale „náhodou“ udělalo velice špatně. Prý rakovina tlustého střeva. Měl mít za sebou operaci, chemoterapii, prostě beznadějný stav. Prognóza maximálně pět let života. Soudce mu proto odpustil celý trest a do vězení Syrovátka vůbec nenastoupil.

Co ale ve skutečnosti dělal v čase, kdy měl být na smrt nemocný? Cestoval na francouzskou riviéru, lyžoval v Dolomitech, hrál golf a užíval si na vodním skútru na Miami. Jak je něco takového vůbec možné? Soudce rozhodoval na základě znaleckých posudků. Ty byly od dvou znalců, které si Syrovátka SÁM NAJAL.

Jeden znalec za Syrovátkem byl a tvrdil, že Syrovátka má nemoc ohrožující život. Druhý znalec se specializuje na zubní lékařství. Ten Syrovátku ani neviděl! Jenom si přečetl jeho papíry a řekl, že má nevyléčitelnou nemoc. Žádný nezávislý znalec, kterého by neplatil Syrovátka, v případu vůbec nebyl.

Takže soudce rozhodoval podle toho, co mu v podstatě dodal obviněný. Kdyby fotky jako důkaz toho, že mu nic není, nestačily, tak nedávno Syrovátkovi operovali kýlu. V chorobopisu není ani čárka o tom, že by měl rakovinu, chemoterapii nebo beznadějný stav.

Určitě si říkáte, že teď, po tom, co se to dostalo na veřejnost, půjde zpátky do vězení. Zklamu vás, nepůjde. Případ je už promlčený. Prostě si koupil posudky, trestu se vyhnul a teď znovu vesele podniká.

Přesně pro toto jsme založili hnutí Přísaha. Proto, aby si spravedlnost nemohl nikdo koupit. Proto, aby už konečně platil jeden metr na všechny. Kdy je jedno kde žijete a kolik máte peněz.