Pro všechny, kteří váhají, koho volit

Teď to bude pro všechny, kteří váhají, koho volit. Dneska jsem četl v jednom článku, že letos před volbami je snad nejvíc lidí, kteří neví, koho mají volit. Nemůžou si vybrat, protože žádná strana není přesně to, co by chtěli. Je to snad 4 miliony lidí! Takové číslo podle odborníků nikdy nebylo.

Já vám řeknu jednu věc. Měl jsem to vždycky úplně stejně. 30 let jsem sloužil státu, nejdřív jako policista, pak na Celní správě. Měl jsem hodně jiných starostí, než sledovat všechny ty politické debaty a hádky ve sněmovně. Dělal jsem svou práci a doufal jsem, že politici dělají to stejné.

Víte, jak to většinou dopadlo? Volit jsem ani nešel. Je to snad poprvé nebo podruhé, kdy se k tomu někde přiznávám.

Na jednu stranu jsem chtěl být ve službě nestranný a vždycky jsem razil heslo všem stejně a padni komu padni. Ale byl i druhý důvod. Nevěděl jsem moc koho. Na jednom mi vadilo to, na druhém ono. Programy měli všichni napsané tak, aby tomu nikdo nerozuměl. Ale v televizi, tam jim to šlo. Hádky, argumenty, přetahování o slovíčka. Jenže bez ohledu na to, jak moc dobře tihle politici uměli mluvit, já jsem věděl, že jim to nemůžu věřit.

A když jsem se podíval na jejich činy? Tak to bylo ještě horši.

Kauza Stoka, kterou jsme začínali v Brně, odhalila napojení ANO, ODS a mafie. Kauza Vidkun, kterou jsme dělali v Olomouci? ODS a ČSSD. Nagyová? ODS. Všichni to věděli, nikdo nic nedělal a až teď to po letech zpětně přiznávají.

A co ten STAN? Možná... Ale po tom, co se spojili s Piráty, jsem je nemohl ani volit, ani doporučovat. SPD? Velké řeči, žádné činy, žádná zodpovědnost, pořád jenom v teploučku v opozici.

Proto jsem založil Přísahu. Hnutí, které vzniklo odspodu, nestojí za ním žádní kmotři, a ne, ani ten Babiš, ani velké peníze. Hnutí, které bych s klidným svědomím mohl sám volit.

Sílu, která dokáže konečně zastavit rozkrádání naší země. Hnutí, které se nebude bát sáhnout do soustavy policie, soudů, advokátů a státních zástupců. Hnutí, které zaručí spravedlnost v naší zemi. Hnutí Přísaha.

Pokud to cítíte stejně, budu moc rád, když zvážíte volbu Přísahy a ve volbách nás podpoříte svým hlasem. Protože na každém hlasu záleží a každý hlas může rozhodnout tyto volby.