Petr Hladík se nikdy neměl stát ministrem. Není důvěryhodný

Prvním krokem Petra Pavla ve funkci prezidenta ČR bylo jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí. To není šťastný začátek. Prezident uvedl do vysokého státního úřadu člověka, kterému na podzim policie prohledávala kancelář. Měla k tomu pádný důvod. Vyšetřuje kauzu, která se týká kupčení s byty v Brně, v níž jsou obviněni někteří činitelé radnice. Hladík tam tehdy působil ve funkci náměstka primátorky a i když nebyl z ničeho obviněn, z pohledu zkušeného policisty je policejní prohlídka jeho kanceláře něco nepředstavitelného.

K policejnímu zásahu v kanceláři tehdejšího náměstka brněnské primátorky Markéty Vaňkové se vyjádřily vládní kruhy tvrzením, že Hladík byl prověřen jen jako svědek korupční kauzy. Podle dnes už bývalého prezidenta Zemana ale existují policejní protokoly, které mimo jiné zdůvodnily prohlídku Hladíkovy kanceláře podezřením ze zištných důvodů. Je tedy logické, že důvěryhodnost jeho osoby utrpěla. "Dělal jsem u policie 30 let a za celou dobu své policejní práce jsem nezažil, aby se prováděla prohlídka u svědka", prohlašuje rezolutně předseda hnutí PŘÍSAHA, bývalý elitnípolicista Robert Šlachta." A nehodlá se smířit ani s počínáním ministra spravedlnosti Pavla Blažka. "Nemůžu mu dát jiné přízvisko, než Don Pablo", přiznává Robert Šlachta a vysvětluje: "Skutečnost, že ministr spravedlnosti zasahuje do živé kauzy tím, že žádá informace od žalobců a zjišťuje jména soudců, kteří rozhodovali o vazbě a domovních prohlídkách, je praktika, za kterou by se nemusela stydět mafie".

Z výše uvedených důvodů odmítl na podzim prezident Miloš Zeman Petra Hladíka do funkce ministra životního prostředí jmenovat. Z tohoto malého zdržení si už ale dělal ministerský kandidát tak leda legraci....věděl, že prezidentská volba je za dveřmi a tak se pilně na pozici ministra připravoval...

"Petr Hladík si byl svým jmenováním tak jistý, že mu úředníci nechali vytisknout ministerské vizitky s jeho jménem a na jeho pokyn mu sháněli v Praze bydlení....ne nějaké obyčejné, ale vilu", neskrývá emoce Robert Šlachta. "Ale to nenívšechno. Vytvořil na svém ministerstvu teplé místečko pro svého kamaráda Martina Polívku. Dohodil mu pozici ředitele odboru komunikace, která před tím neexistovala. Je to plýtvání penězi nás všech. Takhle šetří stát na svých výdajích? Anebo obírá o peníze důchodce a další potřebné lidi, aby mohl platit královské prachy zbytečnýmúředníkům?", ptá se Šlachta a jeho rozhořčení pokračuje: "U jednoho kamaráda to nekončí. Jen loni vyměnili na ministerstvu ŽP stovku zaměstnanců. A jako hlavní kritérium pro nástup si nedali zkušenosti a odbornost, ale stranickýdres KDU-ČSL."

Hnutí Přísaha